Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00213K20000D9L
Y00213K20000D9L picture photo
Mfg. Part Number
Y00213K20000D9L
Brief Description
RES 3.2K OHM 3/4W 0.5% RADIAL
Datasheet Download
Y00213K20000D9L.pdf
Availability of Y00213K20000D9L
QUANTITY
Y00213K20000D9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00213K20000D9L
Internal Part NumberEIS-Y00213K20000D9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVSR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Height0.413" (10.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00213K20000D9L
Y00213K20000D9L Details Description
Related parts for Y00213K20000D9L
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DESERIALIZER X6 1:10 196LBGA datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 35NS 28LCC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 40VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
AC DRIVE,240V 3PH,3HP 2.2KW CT datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 321POS GOLD datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED WH 12V SLDR datasheet.pdf