Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y002414K0000B9L
Y002414K0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y002414K0000B9L
Brief Description
RES 14K OHM .3W .1% RADIAL
Datasheet Download
Y002414K0000B9L.pdf
Availability of Y002414K0000B9L
QUANTITY
Y002414K0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y002414K0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y002414K0000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y002414K0000B9L
Y002414K0000B9L Details Description
Related parts for Y002414K0000B9L
IC RS485/422 RX 32MBPS 16-QSOP datasheet.pdf
MOD PWR NEMA OUTLET SNAP-IN PNL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.2A 290 MOHM TH datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 221POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 107MA 19.5 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 105A datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf