Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y002414K0000B9L
Y002414K0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y002414K0000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 14K OHM .3W .1% RADIAL
Datasheet Download
Y002414K0000B9L.pdf
Availability of Y002414K0000B9L
QUANTITY
Y002414K0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y002414K0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y002414K0000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesH
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y002414K0000B9L
Y002414K0000B9L Details Description
Related parts for Y002414K0000B9L
CIR BRKR 2.5A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SENSOR ROTARY SPI 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 40POS datasheet.pdf
RES 680 OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 5KV R42 datasheet.pdf