Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y002421K5000V0L
Y002421K5000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y002421K5000V0L
Brief Description
RES 21.5K OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y002421K5000V0L.pdf
Availability of Y002421K5000V0L
QUANTITY
Y002421K5000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y002421K5000V0L
Internal Part NumberEIS-Y002421K5000V0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y002421K5000V0L
Y002421K5000V0L Details Description
Related parts for Y002421K5000V0L
OSC XO 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
ADS5547EVM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-FEMALE 9POS 12' datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS INLINE SKT datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf