Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00249K99760S9L
Y00249K99760S9L picture photo
Mfg. Part Number
Y00249K99760S9L
Brief Description
RES 9.9976K OHM .3W .001% RADIAL
Datasheet Download
Y00249K99760S9L.pdf
Availability of Y00249K99760S9L
QUANTITY
Y00249K99760S9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00249K99760S9L
Internal Part NumberEIS-Y00249K99760S9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.9976k
Tolerance±0.001%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00249K99760S9L
Y00249K99760S9L Details Description
Related parts for Y00249K99760S9L
IDC CABLE - HSC20S/AE20G/HSC20S datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 750KHZ SHUTDWN 8SOIC datasheet.pdf
MCP9,5BU-GEH2P,BLAU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5.3A 28 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 16 POS SMD datasheet.pdf
IC TRANS PNP 1A 45V SOT1061 datasheet.pdf
TV 8C 8#8(TWIN) PIN RECP datasheet.pdf
47UF 16V 6,3X5MM 85C 1500H datasheet.pdf