Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0058681R000B9L
Y0058681R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0058681R000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 681 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
Y0058681R000B9L.pdf
Availability of Y0058681R000B9L
QUANTITY
Y0058681R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0058681R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0058681R000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVTA
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0058681R000B9L
Y0058681R000B9L Details Description
Related parts for Y0058681R000B9L
OSC XO 32.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 17MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 14SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM YELLOW RV RES RA datasheet.pdf
RELAY SSR 60VDC/100A 4-32VDC datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 2.0MM datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 180 SMT datasheet.pdf
FUSE 5X2MM 5A SLOBLO datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 250MA SOD323 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf