Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y006210K0000F0L
Y006210K0000F0L picture photo
Mfg. Part Number
Y006210K0000F0L
Brief Description
RES 10K OHM 0.6W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y006210K0000F0L.pdf
Availability of Y006210K0000F0L
QUANTITY
Y006210K0000F0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y006210K0000F0L
Internal Part NumberEIS-Y006210K0000F0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y006210K0000F0L
Y006210K0000F0L Details Description
Related parts for Y006210K0000F0L
VOLT DETECT IC CMOS 4.6V TO-92 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 48A TO-220AB datasheet.pdf
REG NEGATIVE 8V 1.5A 3PSIP HRZ datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.8A 344 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 300MA 125V datasheet.pdf
RES 37.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 3W DO204AL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 8 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
MICRO 15C P 120" YEL JACKP NI datasheet.pdf