Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0062119R600V0L
Y0062119R600V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0062119R600V0L
Brief Description
RES 119.6 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y0062119R600V0L.pdf
Availability of Y0062119R600V0L
QUANTITY
Y0062119R600V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0062119R600V0L
Internal Part NumberEIS-Y0062119R600V0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)119.6
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0062119R600V0L
Y0062119R600V0L Details Description
Related parts for Y0062119R600V0L
IDC CABLE - MSR10K/MC10G/MCS10K datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 4.22KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-880 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 1POS BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 490MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT SKT PCB datasheet.pdf