Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y006211K4000B9L
Y006211K4000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y006211K4000B9L
Brief Description
RES 11.4K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y006211K4000B9L.pdf
Availability of Y006211K4000B9L
QUANTITY
Y006211K4000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y006211K4000B9L
Internal Part NumberEIS-Y006211K4000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y006211K4000B9L
Y006211K4000B9L Details Description
Related parts for Y006211K4000B9L
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 1.91M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.6A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
UMY 2429 SPECIAL UNIVERSAL MAT datasheet.pdf
CABLE RGB COAX HD15 M TO RA M 6' datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 11W 1206 datasheet.pdf