Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y006212K0100V0L
Y006212K0100V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y006212K0100V0L
Brief Description
RES 12.01K OHM 0.6W 0.005% RAD
Datasheet Download
Y006212K0100V0L.pdf
Availability of Y006212K0100V0L
QUANTITY
Y006212K0100V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y006212K0100V0L
Internal Part NumberEIS-Y006212K0100V0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.01k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y006212K0100V0L
Y006212K0100V0L Details Description
Related parts for Y006212K0100V0L
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN MEMORY SCKT SODIMM STD GOLD datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1A 100V DBS datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADPT 2P-2P F/M-F/M PNL MNT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 80W datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.100" 16POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 40V 10W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 17POS INLINE PIN datasheet.pdf