Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y006217K1500T0L
Y006217K1500T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y006217K1500T0L
Brief Description
RES 17.15K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y006217K1500T0L.pdf
Availability of Y006217K1500T0L
QUANTITY
Y006217K1500T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y006217K1500T0L
Internal Part NumberEIS-Y006217K1500T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)17.15k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y006217K1500T0L
Y006217K1500T0L Details Description
Related parts for Y006217K1500T0L
RELAY OPTO MULTIFUNC 150MA 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 976 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
HMIK PR-IN BOTTOM TOOL datasheet.pdf
TWZR PAIR BLADE TIP 10.41MM datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
LOCATOR PLUG USE WITH 59980-1 datasheet.pdf
FUSE LINK KS 5A RB 23" datasheet.pdf