Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0062220R000D9L
Y0062220R000D9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0062220R000D9L
Brief Description
RES 220 OHM 0.6W 0.5% RADIAL
Datasheet Download
Y0062220R000D9L.pdf
Availability of Y0062220R000D9L
QUANTITY
Y0062220R000D9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0062220R000D9L
Internal Part NumberEIS-Y0062220R000D9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0062220R000D9L
Y0062220R000D9L Details Description
Related parts for Y0062220R000D9L
CONN PLUG 12POS MALE CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 100W datasheet.pdf
LABEL POLY ON SHEETS 0.8"X0.5" datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 13POS GOLD SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO204AC datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY OS 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf