Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y006225K0000T0L
Y006225K0000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y006225K0000T0L
Brief Description
RES 25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y006225K0000T0L.pdf
Availability of Y006225K0000T0L
QUANTITY
Y006225K0000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y006225K0000T0L
Internal Part NumberEIS-Y006225K0000T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y006225K0000T0L
Y006225K0000T0L Details Description
Related parts for Y006225K0000T0L
TERM BLADE NON-GENDR 10-12AWG TI datasheet.pdf
CONN DB50 CRIMP MALE YLW CHROME datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.52K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LMX2430 datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1.075A 105 MOHM datasheet.pdf
ANTENNA GSM SMA STR CONN 2M CBL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf