Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00623K20000T0L
Y00623K20000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y00623K20000T0L
Brief Description
RES 3.2K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y00623K20000T0L.pdf
Availability of Y00623K20000T0L
QUANTITY
Y00623K20000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00623K20000T0L
Internal Part NumberEIS-Y00623K20000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.2k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00623K20000T0L
Y00623K20000T0L Details Description
Related parts for Y00623K20000T0L
IC OPAMP LOG 350MHZ 20PLCC datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMPLIFIER LN B/B 2OUT 8-UMAX datasheet.pdf
IC UART FIFO 16BYTE 32QFN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SIDAC 190-215V 1A TO92 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 90D SOL datasheet.pdf
IC MONOLITHIC SENSOR datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf