Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00627K68000V9L
Y00627K68000V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y00627K68000V9L
Brief Description
RES 7.68K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y00627K68000V9L.pdf
Availability of Y00627K68000V9L
QUANTITY
Y00627K68000V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00627K68000V9L
Internal Part NumberEIS-Y00627K68000V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00627K68000V9L
Y00627K68000V9L Details Description
Related parts for Y00627K68000V9L
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
LABEL LSR POLY WHT 0.56 X 0.56" datasheet.pdf
TXRX PHY 10/T100 3.3V MII 48LQFP datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 90NS 56TSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 2W SMBG datasheet.pdf