Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y006299K9200Q9L
Y006299K9200Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y006299K9200Q9L
Brief Description
RES 99.92K OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Datasheet Download
Y006299K9200Q9L.pdf
Availability of Y006299K9200Q9L
QUANTITY
Y006299K9200Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y006299K9200Q9L
Internal Part NumberEIS-Y006299K9200Q9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)99.92k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y006299K9200Q9L
Y006299K9200Q9L Details Description
Related parts for Y006299K9200Q9L
IC DAC 16BIT PAR 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON H 1.9-2.65MM WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 5.3A SOT-89 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 11 RES 2.2K OHM 12SRT datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 33MHz, 100-Cell, CMOS, PQCC68 IC datasheet.pdf