Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0065321R00T0L
Y0065321R00T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0065321R00T0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 321 OHM 10W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0065321R00T0L.pdf
Availability of Y0065321R00T0L
QUANTITY
Y0065321R00T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0065321R00T0L
Internal Part NumberEIS-Y0065321R00T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP-3
PackagingBulk
Resistance (Ohms)321
Tolerance±0.01%
Power (Watts)10W
CompositionMetal Foil
FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-204AA
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.530" L x 1.000" W (38.86mm x 25.40mm)
Height0.335" (8.51mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0065321R00T0L
Y0065321R00T0L Details Description
Related parts for Y0065321R00T0L
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 6-32 NYLON 1-3/4" datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 32VDC 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 10A TO-220F datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100" GOLD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf