Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0069100R000J9L
Y0069100R000J9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0069100R000J9L
Manufacturer
Product Category
Trimmer Potentiometers
Brief Description
TRIMMER 100 OHM 0.25W PC PIN
Datasheet Download
Y0069100R000J9L.pdf
Availability of Y0069100R000J9L
QUANTITY
Y0069100R000J9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0069100R000J9L
Internal Part NumberEIS-Y0069100R000J9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesAccutrim™1260W
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±5%
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Number of Turns21
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialMetal Foil
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.170" Face x 0.420" H (9.53mm x 4.32mm x 10.67mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0069100R000J9L
Y0069100R000J9L Details Description
Related parts for Y0069100R000J9L
IC AMP HBT SIGE 4500MHZ SOT-86 datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 24BIT PCM 87BGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
MCU 16B CTRL CALIBR MON 40-TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
RES 162 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf