Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007510K0000A9L
Y007510K0000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y007510K0000A9L
Brief Description
RES 10K OHM 0.3W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y007510K0000A9L.pdf
Availability of Y007510K0000A9L
QUANTITY
Y007510K0000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007510K0000A9L
Internal Part NumberEIS-Y007510K0000A9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007510K0000A9L
Y007510K0000A9L Details Description
Related parts for Y007510K0000A9L
FUSE 3A 600V T-LAG CC TYPE datasheet.pdf
CONN HOUSING SCREW M2, 9X13 datasheet.pdf
RES SMD 1.37M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8DIP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT 4.5V datasheet.pdf
RES 74.1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CARD MARKER SELF-LAMINATING datasheet.pdf
WIRE MARKER ADH datasheet.pdf
LJT 32C 32#20 SKT RECP datasheet.pdf
470UF 100V 22X30MM 105C 10000H datasheet.pdf