Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007510K0000B0L
Y007510K0000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y007510K0000B0L
Brief Description
RES 10K OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y007510K0000B0L.pdf
Availability of Y007510K0000B0L
QUANTITY
Y007510K0000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007510K0000B0L
Internal Part NumberEIS-Y007510K0000B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007510K0000B0L
Y007510K0000B0L Details Description
Related parts for Y007510K0000B0L
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 1700V 150A KA SER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT SCK datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 28VC TSLP2-18 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 200A SOT227 datasheet.pdf