Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0075110R000B9L
Y0075110R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0075110R000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 110 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0075110R000B9L.pdf
Availability of Y0075110R000B9L
QUANTITY
Y0075110R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0075110R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0075110R000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVSR Series, Y0075.stpVSR Series, Y0075.sldprt
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVSR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0075110R000B9L
Y0075110R000B9L Details Description
Related parts for Y0075110R000B9L
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
2MM CABLE HOLDER STR V-0 9CKT datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTRLR 28SSOP datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM BEAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 31POS INLINE FMALE datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf