Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0075110R000B9L
Y0075110R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0075110R000B9L
Brief Description
RES 110 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0075110R000B9L.pdf
Availability of Y0075110R000B9L
QUANTITY
Y0075110R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0075110R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0075110R000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0075110R000B9L
Y0075110R000B9L Details Description
Related parts for Y0075110R000B9L
IC COUNTR RPPL DUAL 4ST 16SOEIAJ datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
IC XMITTER ASK/FSK 433MHZ datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 76A TO-263 datasheet.pdf
RES 29.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
IC MUX DUAL HV 68TQFN datasheet.pdf
330UF 25V 8X11,5 datasheet.pdf