Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0075130R000B9L
Y0075130R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0075130R000B9L
Brief Description
RES 130 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0075130R000B9L.pdf
Availability of Y0075130R000B9L
QUANTITY
Y0075130R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0075130R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0075130R000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0075130R000B9L
Y0075130R000B9L Details Description
Related parts for Y0075130R000B9L
CONN HEADER R/A 5POS 2.5MM GOLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 215MA SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC GP LV COMPARATOR SC70-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 17POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf