Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00751K28000T9L
Y00751K28000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y00751K28000T9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 1.28K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y00751K28000T9L.pdf
Availability of Y00751K28000T9L
QUANTITY
Y00751K28000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00751K28000T9L
Internal Part NumberEIS-Y00751K28000T9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVSR Series, Y0075.stpVSR Series, Y0075.sldprt
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVSR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.28k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00751K28000T9L
Y00751K28000T9L Details Description
Related parts for Y00751K28000T9L
CONN HEADER VERT 50POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES NTWRK 18 RES MULT OHM 27LBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 630MA 400 MOHM datasheet.pdf
CORD 3COND BLK M/F SWISS 1.8M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf