Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007522R0000B0L
Y007522R0000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y007522R0000B0L
Brief Description
RES 22 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y007522R0000B0L.pdf
Availability of Y007522R0000B0L
QUANTITY
Y007522R0000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007522R0000B0L
Internal Part NumberEIS-Y007522R0000B0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007522R0000B0L
Y007522R0000B0L Details Description
Related parts for Y007522R0000B0L
IDC CABLE-AKR20G/ AE20G / X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT 9USMD datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 706 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 8X1X3" 6A MED datasheet.pdf
RES 1.85 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 20V 0.2A EMT6 datasheet.pdf