Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007532R0000Q9L
Y007532R0000Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y007532R0000Q9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32 OHM 0.3W 0.02% RADIAL
Datasheet Download
Y007532R0000Q9L.pdf
Availability of Y007532R0000Q9L
QUANTITY
Y007532R0000Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007532R0000Q9L
Internal Part NumberEIS-Y007532R0000Q9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVSR Series, Y0075.stpVSR Series, Y0075.sldprt
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVSR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007532R0000Q9L
Y007532R0000Q9L Details Description
Related parts for Y007532R0000Q9L
IC CURRENT MONITOR 3% SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 26POS 15GOLD datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP MICA 510PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.3A 62 MOHM SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 8.25MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 40V SCREW datasheet.pdf