Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0075384R406T9L
Y0075384R406T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0075384R406T9L
Brief Description
RES 384.406 OHM 0.3W 0.01% RAD
Datasheet Download
Y0075384R406T9L.pdf
Availability of Y0075384R406T9L
QUANTITY
Y0075384R406T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0075384R406T9L
Internal Part NumberEIS-Y0075384R406T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)384.406
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0075384R406T9L
Y0075384R406T9L Details Description
Related parts for Y0075384R406T9L
CONN RECEPT 50POS .050X.100 IDC datasheet.pdf
HEAT SINK 32.5 X 32.5 X 19.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 810NH 14.3A 2.5 MOHM datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP datasheet.pdf
LED 2X4MM BI-LVL GN,RD TINT DIFF datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1/2A 1200VAC datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CGRID SMT BKWY HDR TIN 50POS datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf