Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007569R2570T0L
Y007569R2570T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y007569R2570T0L
Brief Description
RES 69.257 OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y007569R2570T0L.pdf
Availability of Y007569R2570T0L
QUANTITY
Y007569R2570T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007569R2570T0L
Internal Part NumberEIS-Y007569R2570T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)69.257
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007569R2570T0L
Y007569R2570T0L Details Description
Related parts for Y007569R2570T0L
IC GATE NAND 6CH 2-INP 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 2W 4823 datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 25MA 80 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf