Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0077100R000A9L
Y0077100R000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0077100R000A9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y0077100R000A9L.pdf
Availability of Y0077100R000A9L
QUANTITY
Y0077100R000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0077100R000A9L
Internal Part NumberEIS-Y0077100R000A9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVH
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height0.430" (10.92mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0077100R000A9L
Y0077100R000A9L Details Description
Related parts for Y0077100R000A9L
IDC CABLE - MSD34K/MC34M/MCF34K datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 110MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC IRDA ENCODER/DECODER 8SO datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 2 22P 152MM datasheet.pdf
508 TB SP CLA PARALLEL/T datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf