Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007810K0000F9L
Y007810K0000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y007810K0000F9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 10K OHM .3W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y007810K0000F9L.pdf
Availability of Y007810K0000F9L
QUANTITY
Y007810K0000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007810K0000F9L
Internal Part NumberEIS-Y007810K0000F9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007810K0000F9L
Y007810K0000F9L Details Description
Related parts for Y007810K0000F9L
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE 665LM WHT datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 10 BASE-T datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf