Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007810K0000V0L
Y007810K0000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y007810K0000V0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 10K OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y007810K0000V0L.pdf
Availability of Y007810K0000V0L
QUANTITY
Y007810K0000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007810K0000V0L
Internal Part NumberEIS-Y007810K0000V0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007810K0000V0L
Y007810K0000V0L Details Description
Related parts for Y007810K0000V0L
BATTERY PACK NIMH 7.2V 1150 MAH datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 55NS 32VSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 6A TO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.5A 190 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 15 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
NEO 8.0MM HI-PWR 20A S95 STY 05 datasheet.pdf
NTC THERMISTOR K 220/33 K/J 5% datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-5V 0.5A datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf