Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0078111R671V9L
Y0078111R671V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0078111R671V9L
Brief Description
RES 111.671 OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y0078111R671V9L.pdf
Availability of Y0078111R671V9L
QUANTITY
Y0078111R671V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0078111R671V9L
Internal Part NumberEIS-Y0078111R671V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)111.671
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0078111R671V9L
Y0078111R671V9L Details Description
Related parts for Y0078111R671V9L
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 95POS TYPE B R/A datasheet.pdf
BANANA PLUG SAFETY COLLAR RED datasheet.pdf
IC TXRX RS485 PROFIBUS 8NSOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 3MM SQUARE .125" datasheet.pdf