Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0078111R671V9L
Y0078111R671V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0078111R671V9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 111.671 OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y0078111R671V9L.pdf
Availability of Y0078111R671V9L
QUANTITY
Y0078111R671V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0078111R671V9L
Internal Part NumberEIS-Y0078111R671V9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)111.671
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0078111R671V9L
Y0078111R671V9L Details Description
Related parts for Y0078111R671V9L
RES SMD 64.9 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN HDR 2POS VERT 2MM TIN T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR 12C 12#12 PIN PLUG datasheet.pdf
RES 246 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf