Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0078635R000B9L
Y0078635R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0078635R000B9L
Brief Description
RES 635 OHM .3W .1% RADIAL
Datasheet Download
Y0078635R000B9L.pdf
Availability of Y0078635R000B9L
QUANTITY
Y0078635R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0078635R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0078635R000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)635
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0078635R000B9L
Y0078635R000B9L Details Description
Related parts for Y0078635R000B9L
FIXED IND 18UH 3A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/1.8V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
FAN BLOWER 40X9.3MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 67.3 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
BUSS SEMICONDUCTOR 500V datasheet.pdf