Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0078787R000T0L
Y0078787R000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0078787R000T0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 787 OHM .3W .01% RADIAL
Datasheet Download
Y0078787R000T0L.pdf
Availability of Y0078787R000T0L
QUANTITY
Y0078787R000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0078787R000T0L
Internal Part NumberEIS-Y0078787R000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0078787R000T0L
Y0078787R000T0L Details Description
Related parts for Y0078787R000T0L
WRIST STRAP ADJ 10' COILED CORD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LGH-2 DBL MOLDED END LEAD datasheet.pdf
36" NATURAL 175LB CABLE TIE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 38MM datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf