Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y070647R0000F9L
Y070647R0000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y070647R0000F9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 47 OHM .4W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y070647R0000F9L.pdf
Availability of Y070647R0000F9L
QUANTITY
Y070647R0000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y070647R0000F9L
Internal Part NumberEIS-Y070647R0000F9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVAR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height0.310" (7.87mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y070647R0000F9L
Y070647R0000F9L Details Description
Related parts for Y070647R0000F9L
IC DAC 10-BIT 130MSPS 28-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 82 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 24CKT datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf