Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y073334K0000F0L
Y073334K0000F0L picture photo
Mfg. Part Number
Y073334K0000F0L
Brief Description
RES 34K OHM 10W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y073334K0000F0L.pdf
Availability of Y073334K0000F0L
QUANTITY
Y073334K0000F0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y073334K0000F0L
Internal Part NumberEIS-Y073334K0000F0L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVFP-3
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionMetal Foil
FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.575" L x 0.276" W (40.01mm x 7.01mm)
Height0.803" (20.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y073334K0000F0L
Y073334K0000F0L Details Description
Related parts for Y073334K0000F0L
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB ROM 100QFP datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 320MA 2.2 OHM datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf