Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0785102R759T9L
Y0785102R759T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0785102R759T9L
Brief Description
RES 102.759 OHM 0.6W 0.01% RAD
Datasheet Download
Y0785102R759T9L.pdf
Availability of Y0785102R759T9L
QUANTITY
Y0785102R759T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0785102R759T9L
Internal Part NumberEIS-Y0785102R759T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)102.759
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0785102R759T9L
Y0785102R759T9L Details Description
Related parts for Y0785102R759T9L
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 120BGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
OMEGA CLAMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf