Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0785128R6016T9L
Y0785128R6016T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0785128R6016T9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 128.6016 OHM 0.6W 0.01% RAD
Datasheet Download
Y0785128R6016T9L.pdf
Availability of Y0785128R6016T9L
QUANTITY
Y0785128R6016T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0785128R6016T9L
Internal Part NumberEIS-Y0785128R6016T9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)128.6016
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0785128R6016T9L
Y0785128R6016T9L Details Description
Related parts for Y0785128R6016T9L
IC VIDEO DIFF AMP HS 8-SOIC T/R datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-15V 120W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH OCTAL 20-QSOP datasheet.pdf
TERM RING 6AWG STUD 1/4" datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
MW35-C HY 16AWG 1KG/2.2LBS SPOOL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
SATA PLUG datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf