Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0785129R000T9L
Y0785129R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0785129R000T9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 129 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0785129R000T9L.pdf
Availability of Y0785129R000T9L
QUANTITY
Y0785129R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0785129R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y0785129R000T9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)129
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0785129R000T9L
Y0785129R000T9L Details Description
Related parts for Y0785129R000T9L
IDC CABLE - MSC20K/MC20G/MCG20K datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES 0.453 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 26 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 100MA 950 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf