Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078515K9100B9L
Y078515K9100B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y078515K9100B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 15.91K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y078515K9100B9L.pdf
Availability of Y078515K9100B9L
QUANTITY
Y078515K9100B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078515K9100B9L
Internal Part NumberEIS-Y078515K9100B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.91k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078515K9100B9L
Y078515K9100B9L Details Description
Related parts for Y078515K9100B9L
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES 12 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM SINGLE LEVEL 600V WM BL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 30A TO247 datasheet.pdf
CONN SPECIFIC KIT CHAMP .050 SER datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 32pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1"-48" BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.3V datasheet.pdf