Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07851K29800T0L
Y07851K29800T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y07851K29800T0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 1.298K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y07851K29800T0L.pdf
Availability of Y07851K29800T0L
QUANTITY
Y07851K29800T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07851K29800T0L
Internal Part NumberEIS-Y07851K29800T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.298k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07851K29800T0L
Y07851K29800T0L Details Description
Related parts for Y07851K29800T0L
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR BGA6489B datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 7 (5 + 2 Power) x 2 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 8.5A 7 MOHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1810 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 316 OHM 1% 20W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ANT-2.4-USP datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
VALUSCAN XMTR 18.90" METAL CONN datasheet.pdf
DC/DC CONV 3W DIP24 SNG OUT datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 6.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf