Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07851K50000F129L
Y07851K50000F129L picture photo
Mfg. Part Number
Y07851K50000F129L
Brief Description
RES 1.5K OHM 0.6W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y07851K50000F129L.pdf
Availability of Y07851K50000F129L
QUANTITY
Y07851K50000F129L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07851K50000F129L
Internal Part NumberEIS-Y07851K50000F129L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07851K50000F129L
Y07851K50000F129L Details Description
Related parts for Y07851K50000F129L
CONN HEADER 3POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 425MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 18POS HL LOW P datasheet.pdf
CABLE BUNDLE ACCY datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
CAP FILM 0.33 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf
220UF 25V 16X30 105C AXI datasheet.pdf