Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07853K23000T0L
Y07853K23000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y07853K23000T0L
Brief Description
RES 3.23K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y07853K23000T0L.pdf
Availability of Y07853K23000T0L
QUANTITY
Y07853K23000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07853K23000T0L
Internal Part NumberEIS-Y07853K23000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.23k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07853K23000T0L
Y07853K23000T0L Details Description
Related parts for Y07853K23000T0L
IC REG LDO 3V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/SCREW 6POS datasheet.pdf
HOOK TEST CONN INS PIERCING VLT datasheet.pdf
RV INVERTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CTV 11C 11#12 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf