Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07857K50000T9L
Y07857K50000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y07857K50000T9L
Brief Description
RES 7.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y07857K50000T9L.pdf
Availability of Y07857K50000T9L
QUANTITY
Y07857K50000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07857K50000T9L
Internal Part NumberEIS-Y07857K50000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07857K50000T9L
Y07857K50000T9L Details Description
Related parts for Y07857K50000T9L
CBS LOCKING NYLON 5/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DSP 388-BGA datasheet.pdf
CONN JACKSCREW #4-40 .290 LONG datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 16SOP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY OS 3KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079" 40POS datasheet.pdf