Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078580R3100T9L
Y078580R3100T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y078580R3100T9L
Brief Description
RES 80.31 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y078580R3100T9L.pdf
Availability of Y078580R3100T9L
QUANTITY
Y078580R3100T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078580R3100T9L
Internal Part NumberEIS-Y078580R3100T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80.31
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078580R3100T9L
Y078580R3100T9L Details Description
Related parts for Y078580R3100T9L
MACH SCREW BINDING SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf