Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0785845R000T0L
Y0785845R000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0785845R000T0L
Brief Description
RES 845 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0785845R000T0L.pdf
Availability of Y0785845R000T0L
QUANTITY
Y0785845R000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0785845R000T0L
Internal Part NumberEIS-Y0785845R000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0785845R000T0L
Y0785845R000T0L Details Description
Related parts for Y0785845R000T0L
IC CCD/CIS SIGNAL/PROC 48-LQFP datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT JWPF 8POS 2MM datasheet.pdf
ACCY RETAIN CLIP DIN SCKT datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17E OLIVE datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS datasheet.pdf