Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0785845R000T0L
Y0785845R000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0785845R000T0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 845 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0785845R000T0L.pdf
Availability of Y0785845R000T0L
QUANTITY
Y0785845R000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0785845R000T0L
Internal Part NumberEIS-Y0785845R000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesS
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0785845R000T0L
Y0785845R000T0L Details Description
Related parts for Y0785845R000T0L
TVS DIODE 16VWM 20VC DO216AA datasheet.pdf
IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
HEAVY POLYESTER CTD BAND datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 2KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16QFN datasheet.pdf
HEATSHRINK WRAPARND CBL REPAIR S datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.100 SMD datasheet.pdf