Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078612K5000T0L
Y078612K5000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y078612K5000T0L
Brief Description
RES 12.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y078612K5000T0L.pdf
Availability of Y078612K5000T0L
QUANTITY
Y078612K5000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078612K5000T0L
Internal Part NumberEIS-Y078612K5000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.5k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078612K5000T0L
Y078612K5000T0L Details Description
Related parts for Y078612K5000T0L
IC 10BIT 38 KSPS ADC S/O 20-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 1200V TO247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN GSC JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
OPTOISO 1KV TRANS W/BASE TO78-6 datasheet.pdf
MICRO 25C P 72" WHT JACKS NI datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf