Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078615R4000F9L
Y078615R4000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y078615R4000F9L
Brief Description
RES 15.4 OHM 0.6W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y078615R4000F9L.pdf
Availability of Y078615R4000F9L
QUANTITY
Y078615R4000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078615R4000F9L
Internal Part NumberEIS-Y078615R4000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078615R4000F9L
Y078615R4000F9L Details Description
Related parts for Y078615R4000F9L
REG PROG .8-1.575V 30A 5VIN SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 1/2" datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
SCD HOUSING 1 GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf